Bitdefender GravityZone Şifresi Sıfırlama

Bitdefender GravityZone Şifresi Sıfırlama Hakkında;

Bitdefender GravityZone , kurumların genel güvenlik pozisyonu, küresel güvenlik tehditleri ve sanal veya fiziksel masaüstü, sunucularını ve mobil cihazlarını koruyan güvenlik hizmetleri üzerinde kontrol sağlar. Tüm Bitdefender‘ın Kurumsal Güvenlik çözümleri, organizasyon içinde çeşitli roller için kontrol, raporlama ve uyarı hizmetleri sağlayan tek bir konsol olan Control Center aracılığıyla GravityZone ‘da yönetilir.

Bu makalede, GravityZone kullanıcıları için kaybolan şifrenin nasıl değiştirileceği veya sıfırlanacağı gösterilmektedir.

Bitdefender GravityZone Şifresi Sıfırlama başlıkları:

⇒ CLI ile bdadmin şifresini sıfırlama
⇒ CLI ile bdadmin şifresini değiştirme
⇒ Control Center şifresini sıfırlama

Komut satırı arayüzünden (CLI) bdadmin kullanıcısının şifresini sıfırlama

Bitdefender GravityZone Şifresi Sıfırlama, GravityZone sanal makine (Ubuntu işletim sistemi) için bdadmin kullanıcı hesabının şifresini unuttuysanız, aşağıda ki prosedürü izlemeniz gerekir;

 • GravityZone Virtual Appliance ‘ı yeniden başlatın. Ekranda GRUB menüsü ile bir sonraki görüntü belirecektir:

GravityZone Şifresi Sıfırlama

 • Sistem yüklemeden önce E tuşuna basmanız için birkaç saniyeniz var. E tuşuna basın . Yeni bir pencere açılacaktır. Bunu yapamazsanız, GravityZone Virtual Appliance ‘ı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
 • Aşağıda ki resimde de belirtildiği gibi linux /vmlinuz-4.x.x.-xxx-generic... ile başlayan satırın sonuna gidip şu kodu ekleyin init=/bin/bash

GravityZone Şifresi Sıfırlama

 • önyükleme (boot) için CTRL + X veya F10 tuşuna basın.
 • Şu komutu yazıp ENTER ‘a basın: mount –o remount, rw /

GravityZone Şifresi Sıfırlama

 • bdadmin kullanıcısının şifresini sıfırlamak için: passwd bdadmin yazıp ENTER ‘a basın. sizden yeni şifre oluşturmanızı isteyecek. yeni şifreyi girin.

GravityZone Şifresi Sıfırlama

 • Sistemi tekrar eski haline Salt-Okunur yapmak için şu komutu yazıp ENTER ‘a basın: mount –o remount, ro /
 • Sanal makineyi yeniden başlatın. GravityZone şifresi sıfırlama işlemi gerçekleşti. Yeni şifrenizi artık kullanabilirsiniz.

Komut satırı arayüzünden (CLI) bdadmin kullanıcısının şifresini değiştirme

GravityZone  (Ubuntu işletim sistemi) için bdadmin kullanıcı hesabının şifresini değiştirmek için bu prosedürü uygulayın.

 • Öncelikle GravityZone Virtual Appliance ‘a bağlanın, bunu 2 farklı şekilde yapabilirsiniz;
 1. GravityZone Virtual Appliance konsolunu açın ve CLI’yi (Komut Satırı Arabirimi) değiştirmek için ALT + F2 tuşlarına basın.GravityZone Şifresi Sıfırlama
 2. Putty veya benzeri bir program sayesinde SSH ile bağlantı kurun.GravityZone Şifresi Sıfırlama
 • Şifresini sıfırladığınız bdadmin kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapın.GravityZone Şifresi Sıfırlama
 • sudo su komutu ile root yetkilerine erişin. bdadmin hesabının şifresini isteyecek şifreyi girip ENTER ‘a basın.GravityZone Şifresi Sıfırlama
 • şu komutu yazarak bdadmin şifresini değiştirin: passwd bdadmin . Sizden yeni şifre girmenizi isteyecek. Yeni şifre bir sonra ki oturumda aktif olacak.GravityZone Şifresi Sıfırlama

GravityZone Control Center Şifresini Sıfırlama

Control Center kullanıcı hesabının (veya herhangi bir yönetici hesabının) şifresini unuttuysanız, şifre kurtarma prosedürünü uygulamanız gerekir.

 • Herhangi bir Web Tarayıcısı ile (Google Chrome vb) Control Center ‘a bağlanın.
 • Giriş ekranında Forgot password? ‘e tıklayın.GravityZone Control Center Şifresini Sıfırlama
 • GravityZone kullanıcı hesabınızla ilişkili e-posta adresinizi girin ve Gönder düğmesine tıklayın. Bir onay mesajı görünecektir.GravityZone Control Center Şifresini SıfırlamaGravityZone Control Center Şifresini Sıfırlama
 • Şifre sıfırlama işlemini tamamlamak için e-postanıza gelen bağlantı linkine tıklayın.

Not: GravityZone şirketlerinde, Şifremi unuttum bağlantısını kullanırken e-posta göndermek için Control Center ‘dan Yapılandırma sayfasındaki bir SMTP sunucusunu yapılandırmanız gerekir . GravityZone bulut için gerekli kurulum zaten mevcuttur.

bilgi kaynağı: https://www.bitdefender.com/support/reset-password-for-gravityzone-users-1228.html

Paylaş
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıyı oylamak ister misiniz?)
Loading...

Kullanıcı Yorumları (Cevap Yok )

Henüz yorum yok.