Google: Kişisel Reklamları Kapatmak

Google hakkımızdaki neredeyse her şeyi biliyor, Google ‘da herhangi bir arama yapmamış olmanıza rağmen hakkında konuştuğunuz şeylere dair reklam gösteriyor. Peki bunu nasıl engelleyebiliriz? Kişisel reklamları kapatmak için ne yapabiliriz? -Çözümü basit.

google kişisel reklamlarını kapatmak

Kişiselleştirilmiş reklamlar, zaman zaman insana paranoya yaptıracak kadar isabetli ve yerinde olabiliyor. Kişiye özelleştirilmiş reklamlardan ve davranışınıza göre reklam servis sağlayıcılarından kurtulmak istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, şu an doğru yerde olduğunuzu söyleyebilirim.

Google ‘a dair kişisel reklamları kapatmak istiyorsanız, Google hesabınızda ki reklam ayarlarından reklam kişiselleştirmeyi kapatabilirsiniz:
Google Reklam Ayarları Linki
google kişisel reklamlarını kapatmak

Davranışsal reklam servis sağlayıcılarından toplu olarak kurtulmak istiyorsanız:
bu bağlantıya tıklayın
Buradan isterseniz teker teker, isterseniz de hepsini birden seçerek size özel reklam göstermesini istemediğiniz sağlayıcıları devre dışı bırakabilirsiniz.
Not: bu işlem biraz zaman alabilir. Siteye girdikten sonra bir müddet bekleyin.
google kişisel reklamlarını kapatmak

  • Şartları Okudum ve Kabul Ediyorum

Şartlarını kabul ettiğimiz her bir uygulama, ister ücretli ister ücretsiz olsun bizi dinliyor, anlıyor ve yakaladığı sözcüklere göre kişisel reklam gösteriyor. Uygulamaları kullanmadığınız zamanlarda ses erişimi ve mikrofona izin verme seçeneğini kapalı tutmanız faydanızda olacaktır.
google kişisel reklamlarını kapatmak

Paylaş
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıyı oylamak ister misiniz?)
Loading...

Kullanıcı Yorumları (Cevap Yok )

Henüz yorum yok.